Kesähaaste 2025!
Treenaa kesällä vähintään kerran viikossa, eli 13 kertaa 2.6.-31.8.2025 välisenä aikana, ja merkkaa treenisi kuntosalin seinällä olevaan taulukkoon, niin olet mukana arvonnassa, jossa pääpalkintona on irtiottopaketti Sipoonjoen Perinnesaunassa sisältäen hoidot!
Treenaa yhteensä vähintään kolmetoista kertaa, niin osallistut arvontaan. Ei ole siis pakko treenata joka viikko, mikäli lomat/ matkat ym. osuvat viikoille.
Jokavuotinen KESÄHAASTE alkaa 2.6.2025!
Pääpalkintona on irtiottopaketti paikallisessa Sipoonjoen perinnesaunassa sisältäen saunaelämyksen ja hoitoja, tarkemmin:
- Jälkilöylyt lauantai-iltana klo 19-22
- Noin puolen tunnin mittaiset hoidot 3:lle
- Pyyhkeet, tossut ja saunatakit 3:lle
Luvassa on huikea elämys- ja irtiottopaketti ja voit lukea lisää Sipoonjoean perinnasaunan palveluista täältä.
Tämän lisäksi tulemme arpomaan kaikkien kesken myös toisen palkinnon, älysormus Nextringin. Voit lukea NextRingistä täältä.
Mahdollisuudella voittaa nämä mahtavat palkinnot, haluamme kannustaa treenaamaan myös kesäisin, eli kesä-, heinä- ja elokuussa. Jos haluat olla mukana kesähaasteessa, kirjoita nimesi seinällä olevaan julisteeseen ja merkkaa treenikerran jälkeen aina käyntisi julisteeseen. Jokainen, joka on käynyt vähintään kerran viikossa ryhmäliikunnassa, sisäpyöräilyssä, pienryhmässä tai salilla treenaamassa, osallistuu arvontaan. Eli kesän aikana yhteensä vähintään 13 kertaa.
Jos olet kesän aikana pidemmän ajan matkoilla, esimerkiksi mökillä tai ulkomailla, voit kuitenkin osallistua kesähaasteeseen ja arvontaan pitämällä jäsenyytesi aktiivisena läpi kesän ja treenaamalla vähintään 13 kertaa 2.6.-31.8.2025 välisenä aikana. Tulemme tarkistamaan arvonnan voittajalta että nämä ehdot täyttyvät.
Tsemppiä kesähaasteeseen, treeneihin ja nauttikaa hyvistä keleistä!
Keskiviikosta 18.3. klo 13.00 alkaen perjantaihin 20.3. klo 9.00 asti.
Jiihaa! Sipoon Sykkeen saunaremontti on lähes valmis, ja perjantaina 27.2.2026 päästään vihdoin heittämään ensimmäiset löylyt miesten uudessa saunassa! Luvassa on hikeä, huumoria ja tietenkin hyvää seuraa – miehet, tämä on teille!
Tartu ainutlaatuiseen tilaisuuteen ja tule mukaan 10 viikon intensiiviseen pienryhmävalmennukseen. Valmennus on englanninkielinen.